Видавництво книги. Обов

Видавництво книги. Обов'язкові індекси УДК та ББК, для чого і чому?


Згідно з законодавством України про Державний стандарт України (ДСТУ 4861:2007 "Інформація та документація. Видання. Вихідні відомості") всі видання повинні мати ряд індексів.

Обов’язковими при цьому є індекси УДК (Універсальна Десяткова Класифікація), ББК (бібліотечно-бібліографічна класифікація) та авторський знак.

УДК – міжнародна класифікація, яка об’єднує всі галузі знань та наук в єдиній універсальній ієрархічній структурі. Кожний підрозділ цієї структури відображається у сукупності з десяти арабських цифр.

Головна складова чистина системи УДК – таблиці, котрі є інтелектуальною власністю Міжнародного Консорціума УДК, що об’єднує всіх видавців таблиць УДК. В Україні видавати, вносити зміни та вдосконалювати  таблиці УДК має право Книжкова палата України.

 

ББК  - Бібліотечно-бібліографічна класифікація – заснована на системі таблиць класифікаторів. Вона складається з основних і типових таблиць. У ББК використовується логічна літературно-цифрова ідентифікація на основі кирилиці та арабських цифр. В Україні індекс ББК визначається за російськомовними виданнями таблиць ББК, оскільки українською мовою випуск поки не здійснюється.

Індекси УДК та ББК є міжнародними системами класифікації видань. Вони визначаються за конкретною тематикою видання та повинні максимально чітко встановлювати галузь науки та полегшувати пошук не лише в Українських, а й всесвітніх бібліотеках.

Ці данні можна прописувати самостійно, згідно з таблицями і правилами визначення індексів, а можна надсилати запит до бібліотеки або Книжкової палати України.

 

Видавництво «Олді-плюс» - Ваш надійний помічник у видавничій справі!

 

Адреса: м. Херсон, вул.Московська, 5

Тел. (0552) 42-51-31

         (095) 934-48-28

         (097) 723-06-08

E-mail: Office@oldiplus.com

 

У виданні

Криміналістика
30 вересня 2017
Техноекологія
30 вересня 2017
Рекреалогія
06 вересня 2016